Zeeka: Pa Thaçiin e pa Veseliin s’ka Kosoovë, krejt fajet i ka Vetëveendosja


Analisti I njohur politik, Milaim Zeka ka komentuar shkuarjen e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Zeka beson se ky është një lajm jo I mirë për Kosovën.. “Ky është lajmi më I keq që Kosova e ka marrë vitet e fundit. Pa Thaçin e Veselin s’ka Kosovë. Krejt fajet I ka Vetëvendosja. Ata janë… – happenn1 haapps1ren p0o0shtee peer taa paree v1deo0o0nnn:

Lajmi Tjeter: Presidenti i Serbis, Aleksander Vuciq tha se ndihet shumë i lumtur që më në fund sipas tij drejtësia ka filluar t’a bëjë të vetën. Vuciq tha se Thaci dhe Veseli duhet të japin llogari. Vuciq tha: ‘Pas Thacit, Veselit dhe Selimit tani është radha e këtij deputeti të Kosovës të ftohet nga haga… happeni happsiren e më p00shtme ndiqn