Vjosa Osmani: LDK është bërë patericë e bandave mafíoze


Vjosa Osmani: LDK është bërë patericë e ba ndave mafíoze.Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tha se është e qartë si kristali për secilin qytetar të Kosovës se Qeveria aktuale është ndërtuar me ndihmën e presidentin Hashim Thaçi. Ajo tha se Avdullah Hoti mban postin e kryeministrit me vullnetin e Thaçit dhe se kjo dihet fare mirë, sipas saj, pavarësisht që s’e pranojnë, njofton Klan Kosova.

Për më tepër Osmani ka h edhur ak uza ndaj bashkëpartiakut të saj se punoi për një koalicion me AAK-në dhe Nismën edhe kur ishin duke negociuar me Vetëvendosjen. Vjosa Osmani tha që LDK eshte bere paterice e ba ndave m afioze, sepse vete antare te LDK-se i kane quajtur keshtu partite me te cilat qeverisin tani.