Vapë përvëluese nesër në vend/ Ja sa gradë do të shkojnë temperaturat: I nxehti afrikan…


SHMU njoftoi se po kalon edhe një ditë tjetër e kthjellët dhe e nxehtë, kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdetDita e fundit e kësaj jave, e diela, parashikohet përgjithësisht me diell e vranësira të lehta kalimtare. Era, do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë në tokë. Në të gjithë vijën bregdetare era përkohësisht do të fitojë shpejtësi mesatare në mesditë. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në: zonat malore 17°C deri në 30°C. zonat e ulëta 18°C deri në 37°C. zonat bregdetare 20°C deri në 34°C.Temperaturat parashikohen në: zonat malore 17°C deri në 30°C. zonat e ulëta 18°C deri në 37°C. zonat bregdetare 20°C deri në 34°C.