Vajza Që I Mbijetoi M Asakrës Mbi Familjen Jashari, Sot Feston Ditëlindjen


Besarta Jashari, vajza e heroit kombëtar, Hamëz Jashari, e cila u shp ëtoi s ulmeve br utale të forcave serbe ndaj Kullës së Jasharajve në Prekaz, sot feston ditëlindjen e 33-të. E në këtë ditë të veçantë për të nuk ka munguar urimi i vëllait të saj, Bekim Jasharit, i cili njëherit është edhe kryetar i Komunës së Skënderajt.

“Përqafime dhe d ashuri për Ty të pafundme, jo vetëm në këtë ditë të shënuar në kalendar, për datëlindje tënde, por 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, 365 ditë në vit, gjithmonë! Rri e buzëqeshur dhe e lumtur me të dashurit tuaj! Gëzuar datëlindjen!”, ka shkruar kreu i Skënderajt në Fb.