Urime Kosovë! Në këtë datë në Korrik do hiqen Vizat, SHBA jep lajmin e madh


Urime Kosovë! Në këtë datë në Korrik do hiqen Vizat, SHBA jep lajmin e madh.Përfaqësuesi Special i presidentit amerikan për dialogun Richard Grenell ka folur për iniciativat e fundit të Bashkimit Europian për rikthimin e Kosovës dhe Serbisë në tryezën e dialogut.

Grenell për Express ka thënë se nisma e Europës e ka mbështetjen e plotë të SHBA-së dhe se është i lumtur teksa sheh europianët që po organizojnë Videosamitin e Parisit më 10 korrik dhe takimin e nivelit të lartë në mes të Kosovës dhe Serbisë më 12 korrik në Bruksel.