U rikthye në jetë 10 orë pasi u shpall e v dekur, habit e moshuara: Pashë parajsën dhe babanë që më thërriste


Një grua 83-vjeçare u kthye në jetë në Ukrainë dhjetë orë pasi u shpall e v d e kur, kanë zbuluar mjekët.E moshuara, Kesenia Didukh, u shpall e v d ek ur në shtëpinë e saj në qytetin Stryzavshka javën që lamë pas, menjëherë familjarët e të moshuarës lajmëruan u rgj e ncën mjekësore, të cilët sapo mbërritën e gjetën atë pa rrahje zemre.

Por mrekullia ndodhi dhjetë orë më vonë, në momentin që familjarët po bënin gati ceremoninë mortore, 83 vjeçarja filloi të shfaq shenja jetë dhe u dërgua në spital ku dhe gjendja e saj filloi të përmirësohej.Duke folur për eksperiencën e saj pranë vd e kjes, Ksenia u shpreh se gjatë shkëputjes nga kjo jetë ajo pa mbretërinë e parajsës dhe babanë e saj të ndjerë duke e thirrur që t’i bashkohej.