Thoni lamtumirë kollit, këlbazës dhe pastroni mushkëritë me këtë recetë popullore


Kjo recetë është jashtëzakonisht efektive për trajtimin e kollit të vazhdueshëm, e gjithashtu është njëqind për qind natyrale dhe e sigurt për t’u përdorur nga fëmijët dhe të rrituritKarotat janë shumë të shëndetshme për personat me diabet, si dhe tek persona që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut, transmeton Telegrafi.Çfarë i bën karotat të shëndetshme për njeriun?

– E përmirësojnë imuniteti– E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular– E ulin kolesterolin– Parandalojnë kancerinI zvogëlojnë aknet– Përmbajnë kalcium, gjë që e përmirëson tretjen– Janë burim i shkëlqyeshëm i vlerave ushqyese për një lëkurë të bukur dhe të shëndetshmePërbërësit:– Gjysmë kilogrami karote– Pak ujë– Tri deri katër lugë gjelle mjaltë organike

I qëroni karotat dhe i zieni derisa të zbuten. Lëngun e fituar nga zierja e përzieni me karote.Pastaj, i shtoni lugët me mjaltë në tasin ku gjendet lëngu i karotës.Produktin e fituar e vendosni në një vend të ftohët dhe e përdorni si shurup, nga tri deri katër lugë gjelle në ditë.Shurupi do ta eliminoj mukozën në mushkëri dhe do ta zbusë kollin menjëherë! /Konkrete/