Thaçi pritet të dorëhiqet, Haradinaj dhe Mustafa në garë për postin e Presidentit


Thaçi pritet të dorëhiqet, Haradinaj dhe Mustafa në garë për postin e PresidentitNjohësi i çështjeve politike, Vigan Qorrolli ‘ultimatumin’ e sotëm të Haradinajt për largim nga qeveria po e sheh të lidhur me çështjen e postit të Presidentit.Qorrolli thotë se meqë shpejt pritet dorëheqja e Presidentit, Haradinaj dhe Mustafa janë në garë për këtë post.

“Kryefjala e kesaj prishjeje eshte pozita e Presidentit te Republikes. Isa Mustafa ka dy vite qe eshte marre vesh me Hashim Thaçin per ta zevendesuar ne Presidence. Ramushi me te kuptuar kete, po i ben me te drejte presion LDK’se qe mos t’ia pi duhanin tinez” shkruan Qorrolli raporton Gazeta Blic.Ka gare mes Haradinajt dhe Isa Mustafes per postin e Presidentit — meqe shpejte pritet doreheqja e Hashim Thaçit.Emerimi i Skender Hysenit per koordinator dhe mosperfshirja e perfaqesuesit te tij partiak ne dialogun e Brukselit — jane kolaterali.