Temperatura të larta dhe ajër реrv ëlues, ja si do të jetë moti sot/ Vара do të arrijë kulmin…


Temperaturat e larta vazhdojnë të mbizotërojnë në Shqipëri edhe për ditën e sotme.Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.ReshjetTë martën nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 21 / 35°Cnë vendet e ulëta: 20 / 37°Cnë vendet malore: 14 / 30 °CEraTë martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.Zja rretTë martën pritet rrе zik “i moderuar” në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).