Si do të mbyllet g ushti? Sinoptikania tregon si do jetë moti këtë javë


Lajme te mira per te gjithe ata qe kane zgjedhur te pushojne ne bregdet deri ne fund te g ushtit. Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘’News24’’ ka siguruar të gjithë ata që duan të pushojnë në bregdet se g ushti do të mbyllet me te mperatura të favorshme. Ajo tha se sot te mperaturat do të jenë 38- 39 gradë Celsius, të martën bien me 3 gradë deri në 36 por jo më shumë, teksa ditët e tjera vijojnë me 37- 38 gradë Celsius.

Për më tepër në zoant bregdetare do të ketë vetëm mot të kthjellët si dhe diell e t emperatura të larta kurse disa vranësira do të ketë vetëm në rajonin verior dhe qëndror të vendit. Kanë mbetur dhe një javë derisa të mbyllet muaji g usht dhe pushuesit kanë mundësinë ta shijojnë atë në bregdet.