Shkëndije Mujaj trondit opinionin publik: Nuk e pranoj mashkullin që nuk falet 5 herë në ditë


Shkëndije Mujaj është këngëtarja e njohur shumë e dashur për publikun, të cilës sa herë i shikonim videoklipet duhet të ishim me patjetër vetëm. Me videoklipet s*ksi dhe fotot e videot ku ekspozonte format e saj trupore, këngëtarja tërhiqte vëmendjen e të gjithëve. Dhë më pas ndodhi çudia. Ajo bën kthesë në jetën e saj, Shkëndija i futet fesë Islame. Bukuroshja është kthyer në një muslimane të devotshme dhe këtë na e tregon edhe nëpërmjet postimeve të saj në rrjetet sociale. Gjithashtu në një intervistë, ajo u shpreh se edhe burrin e donte të devotshëm dhe të falet pesë herë në ditë.Ndërsa nuk pranoi të zbulonte nëse ka aktualisht një mashkull në zemrën e saj, duke shtuar se këtë do e tregojë kur të vijë momenti i duhur. Këngëtarja gjithashtu rrëfeu se ka hequr dorë nga lyerja e flokëve dhe rregullimi i thonjve për shkak se falet.

Shkëndije shprehet:Gjithmonë kam jetuar vetëm. Për këtë pjesë është herët për të folur sepse nuk ka ardhur akoma momenti për të treguar diçka, kur të ketë do lajmëroj. Duhet të jetë patjetër besimtar, nuk mund ta diskutoj. Kam menduar se po bëja Namaz, shkoja në det bëja poza, njëkohësisht edhe Namaz. Por nuk kanë qenë efektive. Tani po e shoh efektin. Bëja Namaz me thonjtë e bëra. Tani nuk i bëj më thonjtë, nuk i lyej më flokët. Jo make up është bukur dhe e lejuar të bëhesh. Të gjitha janë të lejuara në një masë. Unë po flas për ritualet, se si duhet të veprohet.