Sami Lushtaku dhe Kadri Veseli e ndezin atmosferën e dimrit me raki dhe birra


Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ish-Kryetari i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku, janë bërë bashkë sonte për të pirë birra, njofton Klan Kosova.Në një fotografi të publikuar në , Veseli e Lushtaku shihen duke biseduar së bashku, nën shoqërinë e disa personave të tjerë, në një odë diku në Drenicë.

Për shkak të frikës personale, Thaçi, Veseli dhe Haradinaj po i mbledhin nënshkrimet e deputetëve për të thirrur të martën një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, ku do ta fusin në rend të ditës shfuqizimin e Ligjit për krijimin e Gjykatës Speciale, gjë e cila do ta përplaste vendin tonë me Bashkimin EvropianKur je i ngujuar në një gropë, gjëja e fundit që e bën, nëse e ke ndërmend të dalësh prej aty, është që të vazhdosh të groposh edhe pak më thellë.