RRESPEKTE / Behxhet Pacolli dhuron këtyre familjeve do tua dhuron 95% të pasurisë


Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka treguar edhe për “testamentin e pasurisë” së tij. Ai thotë se gjithçka ka ndërtuar ai gjatë jetës së tij, e ka ndarë së bashku me farefisin e tij. “Në mënyrë proporcionale, çka është ndërtuar, është pjesë edhe e të tjerëve. Ju e dini se unë kam një familje të re dhe nuk besoj se familja ime. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka treguar se i ka lexuar sot statistikat e një ankete të realizuar nga UNDP, për punën e qeverisë në detyrë. Ai tha se këto rezultate që i pa ai, tregojnë më shumë për një simpati personale se sa për ndonjë vlerësim të drejtë të punës që është bërë, shkruan Indeksonline.