“Ramushi pa e kthy Çakorrin, kurrë president nuk do bëhet”


Profesori dhe opinonisti Binak Maxharraj përmes një postimi në facebok ka shkruar në lidhje me pozitën e presidentin të cilen po e dëshirojn tashmë shumica e liderëve.Maxharraj për secilin që po e kërkon këtë pozitë flet për Mustafën, Pacollin, Haradinajn duke mos lënë anash as presidentin Thaçi, transmeton “Bota sot”.Më tej opinonisti shprehët që në vend se të angazhohen për ta luftuar pandeminë që po merr për ditë e më shumë jetë njerezish, ia kanë mësy si bishat e malit, si cubat maleve, don me e hangër pa pjekë njeri tjetrin për një pozitë të presidentin.

CUBAT E KOSOVES NE GARË PËR FOLEN E QYQES?Diçka shumë e çuditshme, këto ditët e fundit është bërë rrëmujë jeta politike në Kosovë. Liderët e madh e i vogël të cilët janë ndryshkur nga koha që as lima nuk mund i pastron janë çua peshë, don me hangër njeri tjetrin për se gjalli bile me gjithë lekurë.
Ani, pra,kur po thotë Ramush Harajdinaj s’ka me mu, unë jamë div në skenën politike në Kosovë, aq i fortë është sa që Çakorri i rrëshqiti para syve dhe u rrokullis në Mal të Zi. Ky duhet ta mbanë mend një gjë se pa e kthyer Çakorrin kurr president i Kosovës s’ka me ba.

Ani, pse jo edhe Behgjet Pacolli po lakmojka me u ba president me dy-tre deputet.Po thonë ka shumë para ka miq e njohje te mira në botë,aq shumë miq pat sa qe kur ishte minister i jashtem e bani berllog punën,nuk qe ne gjendje me e pru asnje njohje,kurse Daçiqi ia çkapi 16 te tillq.

Ani,kur Isa Mustafa po hingirizet me atë shtagën krroqe po don me u ba edhe ky president,do te partis së tij po thonë se është njeri i unitetit,aq sa ishte Hashim Thaçi sa qe askush nuk i shkonte ne zyre,por edhe i cili e ka ba llugë LDK duke e rrokullisë kendej e andej kurse me i lyp kokrrat pëë presdient ne popull autoriteti i tij është aq i madh sa nuk mund ti mbushë as dy thas me vota.Por është shumë i zoti me ba pazare për president jasht “zonës së lirë””të popullit ne bashkëpunim me Hashim Thaqin merren vesh ne stilin:,si ne fontin mbreteror,unë te bana ty,tashti me bënë ti mua prisident,keshtu jemi marr vesh.