Pse Macron u kujdes që ta pres Vuçiqin më ndryshe se Hotin?


Presidenti i Francës i Francës Emmanuel Macron dje gjatë ditës e ka pritur Presidentin e Serbisë në Pallatin Elysee, dy ditë pasi atje ka qëndruar Kryeministri Hoti, si pjesë e përgatitjeve për Samitin e Parisit që mbahet sot nëpërmjet video lidhjes.

Por, pritja që Macron u ka bërë dy zyrtarëve nga Ballkani dallon dhe kjo mund të vërehet nga pamjet por edhe nga protokolli i përgjithshëm i vizitave.https://m.facebook.com/avdullah.hoti/videos/213666519791454/Ditë më parë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka qëndruar në Paris, ku është takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Hoti në Facebook ka publikuar edhe pamje të pritjes që iu është bërë në Pallatin Elysee.Megjithatë, dy ditë më vonë nga Macron është pritur edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq.Sic shihet edhe nga pamjet pritja që iu është bërë kryeministrit Hoti dallon nga ajo e presidentit Vuciq.