PDK-ja i reagon Albin Kurtit, pasi ky i fundit alarmoi ndërkombëtarët me një letër


Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar me një letër të hapur ambasadorëve të vendeve të huaja në Kosovë, shkruan.Në këtë letër, Kurti thekson se Kosova është në gjendje të rëndë, shkaku i situatës me COVID-19 e cila sipas tij në dy muajt e fundit është dramatike.E lidhur me këtë ka reaguar deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, i cili përmes një postimi në Facebook ka fajësuar Kurtin dhe deputetët e VV-së, pasi sipas tij, ata nuk votuan ligjet e nevojshme për t’u dalë në ndihmë qytetarëve të goditur nga pandemia, përcjellë “Bota sot”.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar me një letër të hapur ambasadorëve të vendeve të huaja në Kosovë, shkruan.Në këtë letër, Kurti thekson se Kosova është në gjendje të rëndë, shkaku i situatës me COVID-19 e cila sipas tij në dy muajt e fundit është dramatike.E lidhur me këtë ka reaguar deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, i cili përmes një postimi në Facebook ka fajësuar Kurtin dhe deputetët e VV-së, pasi sipas tij, ata nuk votuan ligjet e nevojshme për t’u dalë në ndihmë qytetarëve të goditur nga pandemia, përcjellë “Bota sot”.