Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë


Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur në takim nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve mes Kosovës e Turqisë. Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se takimi me Erdogan ishte përmbajtësor. “Në një takim shumë përmbajtësor me Presidentin Erdogan, biseduam për raportet e shkëlqyeshme ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Turqisë dhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit në shumë fusha”, shkruan Osmani. Ajo shtoi se e ka falënderuar presidentin turk “për përkrahjen e jashtëzakonshme që Turqia i ka dhënë Kosovës si dhe për mikpritjen dhe organizimin në SEECP dhe Antalya Diplomatic Forum”. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive