Nga Nesër Ndryshon Moti, Ja Sa Gradë Do Të Jetë Nxehtë


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell.Sipas këtij instituti, vranësirat herë-herë, pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu. “Reshjet përgjithësisht në gjithë territorin do të jenë shumë më të ulëta se reshjet e fundit të javës që po e lëmë”, thuhet në njoftim.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell.Sipas këtij instituti, vranësirat herë-herë, pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu. “Reshjet përgjithësisht në gjithë territorin do të jenë shumë më të ulëta se reshjet e fundit të javës që po e lëmë”, thuhet në njoftim.