Ndodh çudia: Në “zemër” të Evropës bie 25 cm dëborë në mes të verës, kjo po cilësohet si e pazakontë nga ekspertët


Në “zemër” të Evropës bie 25 cm dëborë në mes të verës, kjo po cilësohet si e pazakontë nga ekspertëtRajoni i “Stelvio Pass” në veri të Italisë sot është zbardhur nga bora. Bima që ka 100 % të njëjtët efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe antioksidente si ibuprofeni.

Rreth 25 centimetra borë kanë mbuluar këtë rajon që ndodhet në veri të Italisë në kufi me Zvicrën në një lartësi mbidetare 2 mijë e 757 metra, shkruan 3bmeteo.com. Fotografitë janë shkrepur nga kamera e Hotel Pirovano.Një gjë e tillë po cilësohet si a pazakontë, derisa makinat dhe parqet janë zbardhur plotësisht nga bora.