Mund ta keni parë dhe s’e keni ditur, motra e Elvana Gjatës e suksesshme si e motra në muzikë


Elvana Gjata mund të thuhet se po shkëlqen në botën e muzikës.Këngë që numërojnë miliona klikime, koncerte dhe hite njëra pas tjetrës. Mund të thuhet që është një histori suksesi, por mesa duket talenti dhe suksesi janë pjesë e familjes Gjata.Elvana ka pushtuar skenën shqiptare, por motra e saj duket se ka pushtuar atë gjermane.

Migena Gjata, ka hapur shkollën e saj të muzikës në Gjermani. Këtë lajm e bën me dije Besa Kokëdhima.E talentuara e bukur, ekselentja Migena Gjata ka hapur shkollën e saj të muzikës në Gjermani pas kaq shumë vitesh duke mësuar, duke performuar në vendet më prestigjoze. Ti na ke bërë të gjithëve krenarë”, ka shkruar mikja e ngushtë e motrave Gjata, Besa.