Moti do të prishet në Shqipëri, ja kur nisin res hjet e den dura të shiut/ Më shumë në këto qytete..!!


Pas disa ditëve me mot të kthjellët dhe diell nesër pritet një përke qësim i kushteve atmosferike për vendin tonë.Moti pritet të nis i vranët që në orët e para të 24-orëshit shoqëruar me res hje shiu të dobëta lokale, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik U sht arak.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites vr anësirat në zonën e qendrës dhe atë të jugut do të shoqërohen me re shje shiu të herëpashershme në formën e shtr ënga tave dhe lokalisht stuhi afatshkurtër.Në zonën e veriut do të ketë edhe kthjellime ndërsa vr anësirat duke nisur nga orët e mbrëmjes fillojnë të shp ërbëhen dhe moti do të jetë kryesisht i kthjellët.

Ditën e Premte rikthehet moti i kthjellët dhe orët me diell përjashtuar vr anësirat e pakta kalimtare në pjesën më të madhe të territorit pasi zona e verilindjes mbetet me mot me vranësira mesatare deri të dendura.