Modelja Kosovare “godet“ përsëri: Nuk më duhet emri im, nëse nuk dal me thirr Hashim…


Ndoshta duket e pazakontë, por ja që ka ndodhur në Kosovë.Një supermodele nga Kosova, vdes për Hashim Thaçin, presidentin e Kosovës.Për dashurinë e madhe që e ka ndaj presidentit, ajo me anë të tatuazhit e mbanë gjithmonë pas vete Thaçin.Në krahun e saj e mban një foto të Thaçit tashmë te konkretizuar në tatuazh. Modelja nga Vushtrria, Suzana Tahiri pas aktakuzës që është ngritur nga Gjykata Speciale përThaçin dhe Kadri Veselin, po ndjehet e mërzitur.

“Nuk më duhet emri im, nëse nuk dal me thirr Hashim”, shkruan ajo në Facebook.Tahiri kohë më parë, kur Hashim Thaçi ishte kryeministër i Kosovës, ka punuar në zyrën e tij.Ndoshta afërsia e ka bë të vetën, që Suzana të shkruan edhe poezi për Thaçin.“Rrezja e diellit ma puth ballinZemër kam Hashim ThaçinKëto shkronja mund ti shkruaj me gjakMe fal jetë më duket pakM’ka fal zoti për një datëTrupi im një flamur me bart”, shkruan Tahiripoezinë për Thaçin.