Lutfi Haziri jep lajmin e madh, LDK dhe VV drejt pajtimit


Ka disa ditë që presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takuar krerët e partive parlamentare, me të cilët ka diskutuar për mundësine e krijimit të një qeverie të re, apo një qeveri gjithëpërfshirëse, e cila u përkrahë edhe nga vetë presidenti, shkruan Gazeta Blic.
Ndryshe nga partitë e tjera dhe presidenti të cilët po duan një qeveri të re, Lëvizja Vetëvendosje, nuk është pro këtij opsioni.Sipas Vetëvendosjes, zgjidhja e vetme për të dalë nga kriza politike. | Hap linkun e mëposhtëm dhe për pak sekonda hapet artikulli i plotë

Ka disa ditë që presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takuar krerët e partive parlamentare, me të cilët ka diskutuar për mundësine e krijimit të një qeverie të re, apo një qeveri gjithëpërfshirëse, e cila u përkrahë edhe nga vetë presidenti, shkruan Gazeta Blic.
Ndryshe nga partitë e tjera dhe presidenti të cilët po duan një qeveri të re, Lëvizja Vetëvendosje, nuk është pro këtij opsioni.Sipas Vetëvendosjes, zgjidhja e vetme për të dalë nga kriza politike. | Hap linkun e mëposhtëm dhe për pak sekonda hapet artikulli i plotë