Lau makina dhe kurseu çdo qindarkë për 4 vite, 8 vjeçari bën gjestin e madh me paratë e kursyera për shkollën e tij (Foto)


Nje djale i adhurueshem i quajtur Callum Drew bleu 68 trëndafila për t’ia dhene shoqeve te tij te klases në Louth, Lincolnshire.Callum i fitoit parate e trëndafilave duke larë makina.

Një tetë-vjeçar ka ruajtur kurseu para xhepi për të blerë nga një trëndafil për të gjitha 68 shoqet e klasës së tij kështu që ata nuk do te ndihen keq dhe te vetmuara per Shën Valentin.Romeo i vogel e nisi kete traditë katër vjet më parë për të pare buzëqeshje në fytyrat e tyre, raporton Lincolnshire Live.

“Kam një të dashur. Unë nuk i kam thënë akoma, por ajo e di për kete ritual, sepse e bëj çdo vit.“Ajo është e lumtur për këtë.”Callum ruajti paratë duke punuar në dyqanin e luleve të gjyshes së tij. Kur ajo vd.iq fatkeqësisht vitin e kaluar, ai filloi të lante makina për të fituar para dhe për të vazhduar traditën.

“Unë e kam bërë kete ritual pergjate katër viteve të fundit. Vajzat kërcejnë mbi mua dhe bërtasin sepse janë të lumtura “.Mamaja e Callum, Stacey thotë se është jashtëzakonisht krenare për djalin e saj për konsideratën e tij për ndjenjat e njerëzve të tjerë.Ajo tha: “Ai e ka bërë atë për katër vjet, ai filloi me vetëm klasën e tij, por tani ai i jep trëndafila çdo vajze qe eshte në shkollen e tij.