LAJMI I MADH ERDHI: Edhe ky vend del pro liberalizimit të vizave për Kosovën


Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm nga Estonia, Urmas Reinsalu.Shteti estonez ka konfirmuar se do të jetë pro liberalizimit të vizave për Kosovën. “Zhvillova një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm nga Estonia, Urmas Reinsalu.Me homologun estonez theksuam nevojën për thellimin e marrëdhënieve tona dypalëshe, dhe zgjerimin e gamës së bashkëpunimit ekonomik.Z.

Reinsalu më konfirmoi që Estonia si shtet anëtar i BE-së do të vazhdojë të jetë zë i fuqishëm pro liberalizimit të vizave dhe integrimit Euro-Atlantik të Kosovës” shkruan Haradinaj-Stublla në njoftim.Dy ditë më parë një konfirmim të tillë e ka dhënë edhe Çekia pas bisedës që Haradinaj-Stublla e kishte me kryediplomatin çek.Nga kjo dat ne tetor pritet te heqen vizat ja me posht inqizimi ku do ta kuptoni tersisht ju lutem fill me posht: