LAJMI I FUNDIT – Mbyllen perseri restauratet në Kosovë ???


Po bre burr jena tu kqyr prap me i mbyll restaurantet edhe darsmat se dojn me na tranu shqiptart me kto darsma, edhe plus po mendojm per shpenzimet e tyre qe me i pas sa me te vogla më mir, sa i jep njeri 10 000 euro, me qato pare e ndreq shpijen e bon lule!Per ate dojm me i mbyll restaurantet dhe darsmat krejt per gjithmon! Kryt rahat e ki edhe kerkush nuk ankohet ja um thirri ja sum thirri anej knej 100 fjal!

Edhe sidoqoft prap shqiptari ta keshë dasmen, ja mishi ke i ftoft, ja klimat si kishin pas lshu, ja naj lanen venin te muzika na kan tranu sjena tu ni mir.Keshtut që si perfundim me se miri eshte ti mbyllim gjitha restaurantet qe shqiptaret te jetojn te lumtur..E pytem nje pronar te nje resturantit ne prishtin se qka mendon per kete ??

Ai u pergjigj, zdi qka me ju than kaja nanen tan jeten kom punu per ket resturant tash doni me i mbyll per gjith kjo so normal, neser kysmet ka mu nis per Gjermani edhe Atje me qel ni resturant edhe me vazhdu jeten atje, edhe krejve puntorve tmi ka me jav ndreq vizen edhe rrogen ka 3000 euro ka me jav bo.Besoj që e keni kuptuar qe kjo ështe nje shaka nga Faqja Jone Lajthia pasi jemi veq se nje faqe Satirike, tasht shkoni bane tag naj shok qe ka restaurant tranone krejt ose najkan qe ka mu martu sivjet. Ju pershendet Lajthia ju du fort.