Lajmi i Fundit – Haradinaj prish koalicionin vendi ne zgjedhje te reja


Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK-në me pozitën e presidentit, në rast se ajo nuk do që të rrëzohet para kohe Qeveria, raporton Gazeta ExpressKreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK-në me pozitën e presidentit, në rast se ajo nuk do që të rrëzohet para kohe Qeveria, raporton Gazeta Express

Në një intervistë për REL, Haradinaj ka paralajmëruar LDK-në se do ta rrëzojë Avdullah Hotin nga posti i të parit të qeverisë, nëse nuk e bën president.Ai thotë se përpara janë dy zgjidhje, AAK-ja ta marrë presidentin dhe siç thotë të bëhet pjesë e vendimmarrjes ose vendi do të shkojë në zgjedhje të reja.