LAJM I MIRE: Bie numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë, ja shifrat e fundit


Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani përmes një konferencë për media tha se sot kemi lajme më të mira pasi sipas tij numri i rritur, ka rënjë në krahasim me ditët e tjera, e cila sikur të mirren të gjitha masat me rekomandimet, atëherë ai tha se do të korrim sukses.
E deri atëhërë ai bëri lutje që masat të realizohen.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive”, tha Ramadani ja me posht kqyrni krejt qka ka than Ministri patjeter kqyrne dhe ju lutem brohuni ja ma posht i keni te gjitha ne inqizim