Labi bën gjestin e madh/ Merr të moshuarin në mes rrugës dhe çon të shtëpi: Zoti i bekoftë gjithë pleqtë shqiptar!


Këngëtari dhe ish-deputeti Labinot Tahiri, e ka dëshmuar disa herë anën e tij humanitare. Labi zbulon për herë të parë se ku e filloi karrierën si këngëtar (Video) – TelegrafiAi vazhdimisht ndërmerr aksione të shumta bamirëse, teksa ka themeluar edhe fondacionin e tij të quajtur “Labinot Tahiri” në Ferizaj.Labi është shumë aktiv në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan me ndjekësit imazhe nga aktivitetet e tij qoftë muzikore apo bamirëse.Së fundmi, këngëtari ka publikuar në InstaStory një fotografi, ku shihej në veturën e tij bashkë me një mik, teksa udhës kishin marrë edhe një të moshuar.

Në përshkrimin e fotografisë, Labi thotë se nuk e njohu të moshuarin, por as i moshuari nuk e kishte njohur atë – teksa e shpiu deri në destinacionin ku kishte për të shkuar.
Plak, u pafshim me të mira e të fala familjes! Zoti i bekoftë gjithë pleqtë”, ka shkruar Labi në mbishkrimin e fotografisë.Këngëtari ka njoftuar gjithashtu fansat e tij se është në përgatitje e sipër të një projekti të ri muzikor në bashkëpunim me Albina Kelmendin.