Kurti publikon dy video të krimeve serbe dhe deklaratën famëkeqe të Vuçiqit


Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për 25 vjetorin e deklaratës presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.Vuçiq, në atë kohë ishte deputet i partisë së Sheshelit dhe kishte thënë se ”Ju bombardoni, vrisni një serb e ne do të vrasim 100 myslimanë”

Kurti ka publikuar dy video, ku në të parën është fjalimi i Vuçiq, kurse në videon e dytën shihet njësiti serb ”Shkorpionët” pjesëtarët e të cilit pushkatojnë në Srebrenicë boshnjakë civilë, të mitur e me duar të lidhura pas shpinës.