Kerce’nohet Gaz’etarja zonja Aida Shtino per shpe’hjen e fjales se Lire. Shperndajeni te mbrojme Aiden trime.


Kercenohet Gazetarja zonja Aida Shtino per shpehjen e fjales se Lire. Shperndajeni te mbrojme Aiden trime.Tani meqenese statusi im dje mori dhene dhe dua te falenderoj te gjithe ata qe ju bashkuan thirrjes time,le te vazhdojme me kete teme.Dje gjate oreve te mbasdites dhe te mbremjes, deri ne oret e vona te nates, dolen ne qarkullim online minjte e gropave, te cilet nisen me sulme, shpifje e fyerje ndaj personit tim. Arriten deri aty sa filluan te me kercenonin , se do me conin ne burg…

Tani dua tiu them se jeni manipulatore te papare… Dje me thoshit se mjeket po bejne heroizem dhe se jane heronj ata dhe qeveria dhe se une isha nje plehre pseudogazetare e cfare nuk me thate… Qesh me ju sinqerisht edhe me shume me mjerimin tuaja shpirteror, qe vjen ere kilometra larg, se domosdo miu ngelet mi….nuk mundet te behet kurre shqiponje…Tani persa i perket mjekeve, nuk i futa te gjithe ne nje kazan, sepse besoj se ka edhe nga ata qe punojne me nje parim dhe ai eshte betimi i Hipokratit, qe kane bere kur jane dipllomuar dhe sigurisht qe jane te perkushtuar.

Une nuk fola per keta mjeke dhe ju e dini… une pyeta dhe pyetja ime ishte therese e cila me doli nga shpirti dhe ketu nuk kishin lidhje as partite, as deputete asgjeeeee, ketu kishte lidhje vetem jeta e te gjitheve ne, jeta e atyre qe jane te friksuar nga vdekja dhe duan te kontaktojne me familjaret dhe kete te drejte e kane me ligj. Meqe ra fjala ketu a kemi ne Shqiperi ne ndonje shoqate qe mbron te drejtat e pacientit…???!Te gjitheve atyre qe dje me quanin te ” rjedhur” dua tju them , se a e kuptoni ju se si eshte te japesh frymen e fundit ne kete bote, pa asnje te aferm prane….si ka mundesi e me hidheni mua per kete gje kaq minimale qe i takon cdo pacienti…

Une ju drejtova Ministres tone te Shendetsise dhe zv Ministres , kush eshte arsyeja qe nuk i lejojne te komunikojne me familjaret….kaq eshte e thjeshte, pse u shqetesuat kaq shume ju minjte e gropave pseeee????Ju vjen keq per pacientet apo per doktoret….?Atehere e marim sikur une jam gabim, (qe nuk jam ) dhe ju keni te drejte dhe meqe ju vjen keq shume per pacientet juve dhe Ministres, si edhe dokotoreve si Pipero , Bino etj, qe jane pjese e sistemit, atehere mundet te me thoni, çfare pune kane keto antena ne taracen e Senatoriumit, ku jane te shtruar gjithe ata paciente me covid….??????Kush i ka vene keto antena aty dhe a jane ato 5G apo çfare jane…?A ndikojne keto ne jeten e pacienteve…?A ka spital ne bote qe ne taracen e tij te vendosen antena, te cilat sigurisht qe leshojne rreze te demshme per shendetin e pacienteve , por sigurisht edhe banoreve perreth…?Nga gazetarja Aida Shtino