Kastriot Çaushi: Sërbia ka të drejtë dhe në fund do të jet fitimtare, jam tifoz i tyre në këtë betejë


Aktori dhe pedagogu shqiptar, Kastriot Çaushi, i cili është pjesëmarrës i rregullt në studiot e televizionit SuperSport Albania, ka komentuar sot triumfin historik të Sllovenisë ndaj Serbisë.

Çaushi, i ftuar në emisionin “Zona ” të televizionit shqiptar, shprehu pëlqimin e tij për kombëtaren serbe të basketbollit. Tha se gjithmonë ka qenë tifoz i kësaj kombëtareje të basketbollit, por Çaushi deklaroi se i erdhi mirë që në këtë finale triumfoi Sllovenia. Hap videon 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive