Jeo Biden: Kosova ne kete situat ka nevoj per Albin Kurtin Kryeminister vetem ai e con Kosoven te para


Gjat zgjedhjeve qe u mbajten ne Amerika po thuaj se tere kohen Albin Kurti ishte nje mbeshtetes i pa ladhur per fitoren e Joe Bidenit te cilin po thuajse asht shum afer fitore edhe pse ande nuk asht shpallur zyrtarisht PResindent i shteteve te bashkuara po me shum gjas dot jet aai qe do te udhheq me globin

Ai me gjith rrespektin qe ka per gjith politikant e ksooves ai prap se prap ka nje simpati te vecant per Albin Kurtin dhe mendon se ai asht njeriu i duher per momentin nket krriz qe po e kalon kosova me virusin dhe akuzat te cilat i ka ngra gjykata e Hages ndaj krereve te ushtris