Haradinaj kërkon postin e presidentit me çdo kusht, në të kundërtën vendi shkon !!


Kryetari i AAK-së shpreson në një marrëveshje për pozitën e presidentit, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje.Partia e tij në gusht të këtij viti shpalli kandidaturën e kreut të saj, Ramush Haradinajt për president.

Por takimi që një ditë me parë kishte me Thaçin dhe Veselin, nuk i ka dhënë shumë siguri Haradinajt se ai mund të bëhet presidentNë një intervistë për T7, ish kryeministri ka thënë që janë në diskutim me partnerët për këtë punë.E nëse nuk gjindet një zgjidhje me Ramushin president, atëherë vendi sipas tij, do të shkojë në zgjedhje.

Ish kryeministri tutje nuk e mohon mundësinë e inkuadrimit të PDK-së në qeveri. Këtu tregon edhe vullnetMë tej Haradinaj tha se pret të hedhet poshtë aktakuza ndaj Thaçit e Veselit.