Hajeni kete supe per 3 dite rresht, me pas ju do te keni nje bel me te holle dhe barku juaj do te shfryhet


Hajeni kete supe per 3 dite rresht, me pas ju do te keni nje bel me te holle dhe barku juaj do te shfryhetHerë pas here, trupi duhet të pastrohet në mënyrë të rregullt për të funksionuar më mirë. Për ta bërë këtë, njerëzit provojnë metoda të ndryshme të pastrimit me qëllim që të heqin të gjitha toksinat e dë.msh.me të trupit, për të pastruar lëkurën, për të rinovuar organet dhe për të ruajtur një pamje rinore.

Një supë që pastronSupat janë një vakt i mirë për detoksifikimin e trupit dhe për furnizimin me ushqyes të rëndësishëm. Duke pastruar trupin, do të përmirësoni performancën e sistemit limfatik, mushkëritë, zorrët, veshkat, mëlçinë dhe lëkurën. Supa që ne kemi përgatitur për ju sot do të jetë e mirë për tretjen dhe për të forcuar imunitetin tuaj.

Si e pastron supa, trupin tonë?Supa pastruese duhet të zgjasë 1 deri në 3 ditë, domethënë, faza e parë fillon me një ditë dhe një muaj më vonë, kohëzgjatja e fazës është tre ditë. Në baza ditore, ju duhet të konsumoni 5-6 pjata supë. Gjatë periudhës së detoksifikimit , ju duhet të pini shumë ujë për të inkurajuar eli.min.im.in e ujit të tepërt dhe toksinave në trup.

Këshillë shtesë: Përgatisni pak supë paraprakisht dhe do ta keni atë për disa ditë.Përbërësit e supave detoksifikueseKocka, perime të ndryshmeShafran i Indisë, Xhenxhefil, hurdhër, kanellëSpinaq, kungull i njomëQepë, karrotaPanxharFasule, arra, thjerrëzaArrë kokosi, vaj ulliri, avokadSupë detoksifikuese me brokoliPërbërësit:2 gota ujë me lule brokoli3 gjethe selino të grira imët1 qepë të grirë imët1 filxhan çaji me spinaq të grirë hollë2 karrota të skuqura dhe të grira imët2 gota uji më lëng ko.ck.ash

Gjysmë lugë gjelle me kripë½ e lëngut të limonit2 lugë vaj kokosi.Përgatitja:Së pari, ju duhet të ngrohni vajin e kokosit në një tenxhere dhe pastaj shtoni brokolin, selinon dhe qepën. Përziejini për rreth 5 minuta dhe pastaj shtoni ujin, lëngun e ko.ck.ave, kripën, dhe lëngun e limonit. Lërini të ziejnë për rreth 20 minuta.Në fund shtoni karrotat e skuqura dhe supa që do të pastrojë trupin tuaj është gati