Godet Vjosa Osmani: LDK Është Bërë Patericë E Bandave Mafioze Si Dhe …

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tha se është e qartë si kristali për secilin qytetar të Kosovës se Qeveria aktuale është ndërtuar me ndihmën e presidentin Hashim Thaçi. Ajo tha se Avdullah Hoti mban postin e kryeministrit me vullnetin e Thaçit dhe se kjo dihet fare mirë, sipas saj, pavarësisht që s’e pranojnë, njofton Klan Kosova.

Për më tepër Osmani ka h edhur ak uza ndaj bashkëpartiakut të saj se punoi për një koalicion me AAK-në dhe Nismën edhe kur ishin duke negociuar me Vetëvendosjen. Vjosa Osmani tha që LDK eshte bere paterice e bandave m afioze, sepse vete antare te LDK-se i kane quajtur keshtu partite me te cilat qeverisin tani.