EKSKLUZIVE, AKR i bashkohet qeverisë Hoti, ky do të jetë ministri i ri, Do befasoheni!


Edhe pse u tha se Behgjet Pacolli kryetari i AKR-së, nuk do të bëhet pjesë e qeverisë kjo po del se nuk ishte e vërtet.Gazeta inFokus, merr vesh nga burimet e sigurt brenda AKR-së, se kjo parti do të udhëheqë me Ministrinë e Mjedisit.Tani më për këtë veç kanë nisur edhe bisedimet me LDK-në dhe se marrëveshja për ministrin është gati, raporton Gazeta inFokus

.Këtë ministri pritet ta drejtojë ish deputeti i AKR-së, Islam Pacolli, kështu merr vesh gazeta inFokus.Gazeta inFokus ka kontaktuar edhe me ish deputetin e Kuvendit të Kosovës, Islam Pacollin por i njëjti nuk ka pranuar të prononcohet për këtë çështje.ja ma posht duhet patjeter me kqyr qat moment amo patjeter kqyrne