Dardan Molliqaj: Vetëvendosje ka cenuar demokracinë e nga Shtatori do jav…!


Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka kritikuar ish-qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti.Molliqaj ka thënë se VV luftën kundër korrupsionit e ka bërë vetëm me fjalë dhe nuk i ka kritikuar oligarkët.“Nuk ka prodhuar ndryshe prej asaj që kam pritur, përveç që e ka shpërfaq atë që e kam prit. Shumë njerëz e kanë parë pozitivisht (qeverinë Kurti), por një prej kritikave ka qenë cenimi demokracisë”, ka deklaruar Molliqaj në TV Dukagjini.

Ai ka thënë se ish-qeveria Kurti dy herë ka shkelur kushtetutën për 45 ditë sa ishte në qeveri, dhe kjo sipas tij është shqetësueseMolliqaj tha se VV edhe pse deklarohet e majtë, ajo të gjithë ministrat i ka pasur të djathtë e nga shtatori do fillojm qe partia e jon te jet ma e madhja ne vend e vetvendosjes do ju kallxojm qysh bahet partija se nga 11 shtatori do ta kqrne patjeter me posht e keni qet moment kur i thot fill me posht ju lutem e kini inqizimi