Daçiq ne arritem Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimin ti dergojm në Hagë: Sa te jam gjall unë Kosova ska me perparu


Daçiq foli në një konferencë për media në Beograd, ku u pyet për aktakuzën e Dhomave të Specializuara për kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes

Vetëvendosje, Rexhep Selimi, dhe ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi. Ai shtoi se “kundër serbëve në Kosovë nuk janë sanksionuar deri më tani”. ne do te punojm per Serbin e madhe