“Çmendvria e Albin Kurtit nuk ka të ndalur”Më 29 nëntor do të zhvillohen zgjedhjet në Komunën e Podujevës. E garë e ashpër pritet të zhvillohet mes LDK-së dhe Vetëvendosjes, ku do të përballen Nexhmi Rudari dhe Shpejtim Bulliqi. E lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ditëve të fundit është parë në Podujevë, duke i dhënë mbështetje Shpejtim Bullitiqit.

Këto veprime të Kurtit po kritikohen nga ana e LDK-së. Krejt kjo për shkak të numrit të madh të rasteve ditore me kvrona virvs jo vetëm në Podujevë, por në gjithë Kosovën. Ka qenë drejtori komunal, Vezir Jonuzi, ai i cili ka publikuar pamjet ku shihet Albin Kurti dhe Shpejtim Bulliqi në një ambient në Podujevë, ku nuk respektohet fare distanca sociale dhe shihen persona pa maska. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Çmendvria e Albin Kurtit dhe vartësve të tij nuk ka të ndalur!!! Në kohë pvndemie, kur numri i rasteve të infektuarve me Cov id-I9 në Komunën e Podujevës po rritet çdo ditë në shifra aIarmuese, kur institucionet përgjegjëse të shëndetësisë kanë marrë vendime për t’i ndaluar takimet me më shumë se pesë persona, mjeranët po rre zikojnë shëndetin e qytetarëve, madje edhe të fëmijëve, duke organizuar tubime në të cilat nuk respektohet asnjë masë mbrojtëse. Nuk e meritojnë besimin ata që nuk e kursejnë as shëndetin e qytetarëve vetëm për ta tentuar pushtetin”, ka shkruar Jonuzi, përcjellë “Bota sot”. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive