Berisha: Thaçi dhe Kurti po e shisnin Kosovën, LDK e shpëtoj. (VIDEO)


Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka kritikuar dy ish-kryeministrat e Kosovës, Albin Kurti dhe Hashim Thaçi se po mendonin ta shisnin Kosovën, por sipas Berishes, LDK e ndaloj këtë..

“Albin Kurti dhr Hashim Thaçi po i bënin dëm Kosovës, po shisnin territor. Por, fatmiresisht ne Kosove ishte LDK-ja qe e ndali kete. Per mua, Kurti e Thaçi duhet te shkojne ne…-happeni hapspiren e mee p00shtme ndiqniii pamjjeet