Aliu Do të fitoj pa balotazh


Kryetari aktual i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka parashikuar zgjedhjet lokale të vjeshtës që po vjen. Ai, në intervistën dhënë emisionit “Blic Interview”, tha se sipas të gjitha gjasave, duke u bazuar edhe në matjet e opionionit në qytet, beson se do të korr fitore pa balotazh. “Lëvizja Vetëvendosje, në shumicën e komunave do të jetë forcë politike, andaj edhe këtu në Ferizaj e shoh si kundërkandidate. Nuk i di kundërkandidatët. Qytetarët e Ferizajt e dijnë se jam realist, mbi këtë bazë në këtë komunë që unë e udhëheqë pra, nuk pritet të ketë raund të dytë. Pres fitore pa balotazh”, tha ndër të tjera ai. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive