Albin Kurti: Shko Hashim, je historiani që ishe në luftë, bëhu presidenti që hyn në histori!


Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e kishte goditur fort ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi rreth një vit më parë. Ai, nëpërmjet një shkrimi të gjatë në Facebook, ka thënë se Thaçi duhet të shkojë në Hagë për t’u përballur me Gjykatën Speciale.

E sot, kur nga Specialja është ngritur aktakuza kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, si dhe kundër Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, kanë vërshuar akuzat kundër Kurtit. Ju ftojmë të hapni për pak sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive