Albin Kurti: ”Nuk ulemi në tavolin me Thaçin së është hajn, e nga neser kom me ja…?”


Lëvizja Vetëvendosje me anë të një komunikate ka treguar arsyet e mospjesëmarrjes në takimin e së hënës me liderët e partive.Nga kjo parti bëjnë të ditur se nuk mund të marrin pjesë në një tryezë ku është presidenti i Kosovës, person i cili sipas tyre po punon kundër interesave të vendit dhe pro shkëmbimit të territoreve.

“Takimi mes udhëheqësve të institucioneve dhe kryetarëve të partive parlamentare do të kishte kuptim nëse qeveria do të kishte përgatitur një platformë me kërkesa ndaj Serbisë, të cilën do të duhet ta paraqiste në Kuvend për të kërkuar miratimin e 2/3 të deputetëve” thuhet në komunikatën e tyre ja dhe momenti kur i thot Thaqit hajn e gjeni fill me posht inqizimin kqyrne patjeter do mbetni goj hapur nga qeky moment veq kqyrne;