5 këshilla që mund t’ju bëjnë të dukeni më të ri se sa jeni vërtet


Nëse dëshironi të dukeni më të ri në pamje, ndiqni këshillat e dhëna.5 këshillat që duhet ti keni parasysh nëse dëshironi të dukeni më të ri.Shmangni aplikimin e tepërt të makijazhit.Konturimi është bërë një trend dhe shumë prej jush mund ta bëjnë rregullisht atë, duke menduar se do t’ju japë një pamje më të rafinuar.Ky nuk është një opsion i mirë nëse doni të dukeni të freskët.Vishni madhësinë e duhur të sytjenës.

Shikoni për sytjena të përshtatshme. Para së gjithash, kjo do t’ju ndihmojë të qëndroni. Do t’ju ​​bëjë të dukeni më të gjatë dhe gjithashtu më të hollë.Drejtimi i automjetit mund të shpejtojë rrudhat.Për shkak se dritaret e makinës nuk na mbrojnë nga rrezet e rrezikshme të diellit, mund të përfundojmë me më shumë rrudha, veçanërisht nga njëra anë.Kjo është arsyeja pse nuk duhet të drejtoni kurrë makinën tuaj pa aplikuar më parë krem ​​dielli.

Bëni për vetullat më të trasha.Ndërsa plakemi, fillojmë të humbasim flokët, dhe vetullat nuk bëjnë përjashtim. Lërini vetullat tuaja të trashen ose të mësoni t’iplotësoni ato natyrisht duke përdorur makijazh.Përdorni buzëkuq të kuq.Ndërsa plakemi, linjat natyrore rreth buzëve tona zbehen, dhe kjo është arsyeja pse është më mirë të aplikoni buzëkuq të kuq ose të paktën hije të kuqe. Kjo ngjyrë jo vetëm që simbolizon rininë, por edhe feminitetin, seksualitetin, bukurinë dhe shëndetin.